تبلیغات
آخرین شب آذر - مطالب هفته دوم شهریور 1394

یادی از غلامحسین ساعدی
ن : اشکان عظیمی ت : جمعه 13 شهریور 1394 ز : 02:33 ب.ظ
یادنامه ی بزرگان
یادی از غلامحسین ساعدی


+ دانلود کتاب "شب نشینی با شکوه"
+ دانلود کتاب "خانه های شهر ری"
+ دانلود کتاب "عزاداران بیل"
+ دانلود کتاب "دندیل"
+ دانلود کتاب "گور و گهواره"
+دانلود کتاب "واهمه های بی نام و نشان"
+ دانلود کتاب "ترس و لرز"
+ دانلود کتاب "آشفته حالان بیدار بخت"

+ دانلود داستان "گدا"
+ دانلود داستان صوتی کوتاه "چتر"
+ دانلود داستان صوتی کوتاه "گدا"
غلامحسین ساعدی در ۱۴ دی ۱۳۱۴ در تبریز متولد شد. نخستین آثارش را از ۱۳۳۴ در مجلات ادبی به چاپ رساند. او كه در ابتدا به عنوان نمایشنامه نویسی چیره دست (با نام مستعار گوهر مراد) شهرت یافته بود، با نگارش داستان های زیبایی چون «گدا»، «دو برادر» و «آرامش در حضور دیگران»، جایگاه خود را به عنوان یكی از خلاق ترین داستان نویسان ایران نیز تثبیت كرد.آثار او دستمایه ی برخی از بهترین فیلم های بلند سینمای ایران قرار گرفته است، كه از جمله ی آنها می توان فیلم های "گاو" (ساخته ی داریوش مهرجویی، ۱۳۴۸)، "آرامش در حضور دیگران" (ساخته ی ناصر تقوایی، ۱۳۴۹) و  ( "دایره ی مینا" ساخته ی داریوش مهرجویی، ۱۳۵۳) را نام برد.ساعدی در دوم آذر ۱۳۶۴ به علت خون ریزی دستگاه گوارش در فرانسه درگذشت و در گورستان پرلاشز در كنار صادق هدایت به خاك سپرده شد

به ادامه مطلب رجوع کنیدمرتبط با : داستان کوتاه نویسندگان ایرانی دانلود داستان و رمان یادنامه ی بزرگان داستان صوتی
برچسب ها : دانلود آثار غلامحسین ساعدی-دانلود کتاب شب نشینی با شکوه از غلامحسین ساعدی-دانلود کتاب خانه های شهر ری از غلامحسین ساعدی-دانلود کتاب عزاداران بیل از غلامحسین ساعدی-دانلود کتاب دندیل از غلامحسین ساعدی-دانلود کتاب گور و گهواره از غلامحسن ساعدی . دانلود کتاب ترس و لرز از غلامحسین ساعدی-دانلود داستان صوتی گدا و داستان صوتی چتر از غلامحسین ساعدی-
ادامه مطلب
.:: نظرات ::.


فراخوان جشنواره شعر و داستان «زنگ حماسه» همدان
ن : اشکان عظیمی ت : جمعه 13 شهریور 1394 ز : 01:47 ب.ظ
رسول کرمی، مسئول بسیج هنرمندان استان همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: سازمان بسیج هنرمندان همدان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان جشنواره شعر و داستان «زنگ حماسه» را برگزار می‌کند.
وی افزود: مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر و داستان «زنگ حماسه» تا چهارشنبه، 25 شهریورماه است و علاقمندان می‌توانند در هر رشته حداکثر سه اثر به این جشنواره ارسال نمایند.
کرمی خاطرنشان کرد: این جشنواره شامل سه محور است که محور اول آن دفاع مقدس شامل شهدای نوجوان، شهدای غواص، خانواده شهدا و جانبازان، آزادگان و غیره است همچنین دو محور دیگر نیز شامل کودکان مظلوم غزه و یمن و امامت و ولایت است.
مسئول بسیج هنرمندان استان همدان اضافه کرد: قالب‌های آثار شامل شعر کودک و نوجوان، داستان کوتاه، داستانک در رده سنی بزرگسالان و نوجوانان 13 تا 17 سال و کودکان 7 تا 12 ساله است.
وی اذعان کرد: علاقمندان می توانند آثار خود را که باید دارای مشخصات کامل و شماره تلفن همراه باشه با صورت تایپ شده با فونت نازنین و سایز 14 به دفاتر کانون های بسیج هنرمندان استان و یا کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان و یا آدرس الکترونیکی anjomanha.hamedanbasij@yahoo.com ارسال نمایند.مرتبط با : فراخوان های ادبی
برچسب ها : فراخوان جشنواره شعر و داستان «زنگ حماسه» همدان-فراخوان های ادبی-جشنواره داستان نویسی-
.:: نظرات ::.


داستان کوتاه از جان اشتاین بک
ن : اشکان عظیمی ت : جمعه 13 شهریور 1394 ز : 01:32 ب.ظ
مزدور
جان اشتاین بک


موج عظیم هیجان، پایکوبی و فریاد در پارک شهر رفته رفته به خاموشی گرایید. گروهی از مردم هنوز زیر درختان نارون ایستاده بودند. نور آبی چراغ خیابان دو کوچه آن طرف تر، مبهم و بی فروغ بر آنها می تابید. سکوتی خسته بر مردم سنگینی می کرد؛ بعضی از افراد جماعت کم کم به درون تاریکی خزیدند. چمن پارک زیر پای جمعیت لت و پار شده بود.

"مایک" می دانست که همه چیز تمام شده است. یأس را در درون خود حس می کرد. آنقدر خسته بود که انگار چند شب نخوابیده است، اما این خستگی رؤیا گونه و راحت بود. کلاهش را تا روی چشمهایش پایین کشید و به راه افتاد، اما پیش از ترک پارک، سرش را برای آخرین نگاه برگرداند.
دانلود داستان از تصویر زیرمرتبط با : داستان کوتاه نویسندگان خارجی
برچسب ها : جان اشتاین بک-داستان کوتاه مزدور از جان اشتاین بک-داستان کوتاه از نویسندگان خارجی-
.:: نظرات ::.


 
 

Powered By mihanblog.com Copyright © by http://lilac.mihanblog.com
This Themplate  By